Світ п’ятирічного малюка зосереджений на самих різних словах: дитина не втомлюється постійно запитувати у дорослих, як називається той чи інший предмет, чому так схожі луг і лук, і як перетворити кота в кита.

Завдяки допитливості, словниковий запас дитини росте як на дріжджах. Це допомагає малюкові складати складні пропозиції з вживанням тимчасових прислівників вчора, сьогодні, завтра і правильно називати послідовність подій. Дитина любить римувати або поєднувати різні слова, складати їх у вірші та пісеньки власного твору. Також малюк може розрізняти склад і слово, приголосні і голосні літери.

У вільний час запропонуйте малюкові пограти в словесні ігри в наших вправах,. Знаючи слова, легко знайомитися і орієнтуватися в навколишньому світі. Дитина п’яти років вже багато знає про себе в якому місті і на якій вулиці він живе, як звуть його батьків і ким вони працюють. Загадковий світ дорослих поступово відкриває свої таємниці: малюк знає назви не тільки основних професій, але й може пояснити, для чого нам потрібен двірник і які інструменти знадобляться маляру.
Крім цього дитина добре орієнтується у часі: відрізняє і називає зимові та літні місяці, називає час по годинах. У п’ять років вже можна починати знайомити дитину з мистецтвом запропонуйте йому прослухати наше спеціальну вправу, а потім переходите до перевірки знань у завданнях,. Уважність одна з важливих речей винахідливого малюка.

П’ятирічна дитина легко знаходить 5-6 відмінностей у схожих картинках, може детально копіювати візерунок або невеликий малюнок, пояснює різницю в предметах за кольором, формою і призначенням. У цьому віці дитина може виконувати різні завдання, малювати, збирати конструктор, не відволікаючись, приблизно 20 хвилин. Використовуйте вільні хвилини для занять на IQsha.
Такі невеликі підходи до вивчення або повторення нового виробляють у дитини звичку до посидючості та увазі до деталей.

На одному із занять запропонуйте малюкові позайматися вправами на розвиток пам’яті та уваги,. Як порахувати, скільки неймовірних пригод сталося за цей тиждень? Без знання математики тут не обійтися.
У п’ять років дитина вже впевнено орієнтується в числах першого десятка, знає склад чисел, вміє складати і віднімати прості приклади. Крім прикладів малюк починає вчитися вирішувати задачі на додавання і віднімання, а також поступово знайомиться з числовим рядом до 20.

Закріпити, а пізніше і перевірити знання математики ми пропонуємо в наших вправах,.
З числами тісно пов’язані геометричні фігури. У цьому віці дитина називає і відрізняє не тільки основні фігури (прямокутник, квадрат, ромб, коло, трикутник), а й розрізняє тривимірні (призма, куб, конус, циліндр, куля). Ці знання допомагають малюкові збирати знайомі постаті з розрізаних частин, підбираючи їх за кольором і розміром.
Щоб легко навчитися відрізняти різні види геометричних фігур, позаймайтеся в наших вправах,. Нові знання легко засвоюються, якщо їх упорядкувати.

У цьому нам допомагає вміння логічно мислити. У п’ять років дитина може виконувати завдання на відновлення логічних рядів, в яких потрібно розкласти предмети по властивості або характером використання.
Також малюкові знайоме понятійний і абстрактне мислення, коли потрібно вгадати предмет тільки за описом, доповнити малюнок або візерунок, знайти предмету частину чи прибрати зайве. Щоб ваші заняття були яскравими і цікавими, Айкьюша пропонує вам пройти наступні вправи на логіку,. П’ять років непростий вік, в якому дуже важливо поселити в дитині прагнення до знань.

Заохочуйте будь-які питання вашого малюка, читайте разом енциклопедії, ходите на екскурсії і не втомлюйтеся все повторювати. Поступово починайте знайомити дитину з миром школи, але робіть це дуже ненав’язливо, без залякування і залякування. Малюк повинен зрозуміти, що школа це новий етап, в якому всі його здібності обов’язково знайдуть застосування.